Vse o Killzone 2

.

PreviewPlatforma: PS3exklusive
Typ hry: Fps
Výrobce: Guerrilla Games
Vydavatel: Sony
Homepage: killzone.com
Datum vydání: únor 2009


Úvod

V současné době má firma sony dvě vlajkové lodě. Po LittleBigPlanet je to samozřejmě největší kolos všech dob Killzone 2. Její čtyřletý vývoj spolykal více než 60milionů dolarů a to z Killzone 2 dělá nejdražší videohru světa. Poprvé jsme Killzone 2 mohli vidět na E3 2005 v zrenderovaném traileru. Filmeček sklidil tehdy obrovský úspěch ale po rozšíření informace že se jedná o render bylo jasné že relná hra bude vypadat od nostný kus hůře. Už však o dva roky později na E3 07 jsme zjstili v druhém traileru že již zmiňovaný render zas nebyl tak daleko od pravdy. Sami vývojáři slibují fotorealistickou grafiku která předčí i render a konečně provětrá výkon ps3.
Příběh

Druhý Killzone se odehrává dva roky po prvním díle kdy na zemi přistáli nepřátelské jednotky Helghast. Nyní je však situace opačná a jednoty ISA podnikají invazi na Vektu - domácí planetu Helghastů, kde mají za úkol zlikvidovat Helghást císaře Visariho a zastavit celou armádu Helghastů. ISA však brzo zjistí že Helghastové budou na své domácí planetě tvrdý oříšek. Helgasti si totiž planetu upravili k válečným podmínkám a ovládají počasí na planetě, blesky, vítr. Což znamená že druhým nepřítelem ISA je planeta sama. Hlavním hrdinou je válkou zničený veterán Seva ten je členem specialní jednotky Legion, která má v první misi hry za úkol zajistit Pyrrhus hlavní město Vekty. Ve hře budeme vybaveni novými zbraněmi, vybavením a vozidly.
Multiplayer

Samozřejmě taková hra jako je Killzone bude vybavena online multiplayerem a jistě se máme na co těšit! KZ2 nabídne až 32 hráčů na jedné mapě, sedm znakovích tříd jako Střelec,Sabotér,Skaut, Taktik, Zdravotník, Inženýr, Útok ( můžeme tvořit i vlastní). Znaky se dělí na primární a sekundární.
Primární = určuje hlavní roli postavy a vzhled.
Sekundární = slouží jako nové dovednosti pro hlavní roli postavy.
Dočkáme se samozřejmě klanů a turnajů.
Dále nám nabídne nespočet exkluzivních online modů které jsme prý ještě neviděli. Guerilla Games chce také spojení hry s killzone.com kde by jsme měli najít všelijaké statistiky s výsledky ostatních hráčů a klanů plus profily samotných pařmenů.

Shrnutí v bodech

* Guerilla Games si na Killzone2 dává velice záležet a vehře můžete zničit skoro vše co vidíte

* po zlikvidování Helghasta mu pomalu vyhasínají již tolik polulární červené oči

* KZ2 bude podporovat jak senzory v Sixaxisu tak vibrace v Dualshocku 3. Také dostane podporu trofejí.

* na některá místa například na vysoké zdi se sami nedostanete potřebujete pomoc od dalšího člověka z jednotky který vám lidově řečeno udělá kozu a pomůže vám nahoru a vy zase jemu

* skvělé efekty kouře, plamenů, výbuchů, a hlavně krve při zásahu


Závěrem říci že Killzone 2 na naše konzole dorazí v únoru příštího roku, ale jistě se doté doby dočkáme další a další informací o této výjmečné hře.
Preview napsal muj dobry kamos

 
 PX